Příprava podlkadu

Rohož Pianomat lze pokládat na libovolný nivelovaný a hladký podklad. Musí být suchý, čistý, bez prachu, štěrbin a prasklin. U prašných podkladů, např betonových, doporučujeme provést penetrační nátěr prostředkem na prašné podklady.

Pokládka

Role rohože Pianomat rozviňte na na celý povrch a ustřihněte dle požadovaného rozměru nůžkami nebo uřízněte ulamovacím nožem. Okraje rohože musí k sobě těsně doléhat, jinak budou vznikat akustické můstky, které sníží zvukotěsnost podlahy.

Pokládka pomocí oboustranné lepicí pásky

K upevnění Pianomatu používejte oboustrannou lepicí pásku pro metrové koberce. Role rohože rozviňte a ustřihněte nůžkami nebo uřízněte nožem na podlahové krytiny. Rohož přilepte k podkladu pomocí samolepící hmoty. Na takto upevněný Pianomat přilepte oboustrannou lepicí pásku a přiložte vyměřenou a rozměrově upravenou krytinu. Doporučujeme montovat krytinu kolmo k položené rohoži.  Pamatujte na to, abyste pásku lepili tak, aby spojovala krajní části krytiny.

Instalace metodou dvojitého lepení

Tuto metodu použijte zvláště v místnostech větších než 25 m2 jakož i při pokládce koberce v místech,  kde bude mimořádně intenzivně používán. Rohož Pianomat přilepte k podkladu pomocí samolepící hmoty. Na takto upevněný Pianomat nalepte koberec pomocí lepidla na kobercové krytiny. Tento způsob instalace umožňuje v libovolném okamžiku odstranit krytinu i s podkladem bez poškození podkladu a snadno připevnit nový podklad a krytinu. Rohož Pianomat lze pokládat také metodou napínání, která je velmi rozšířená v USA a Velké Británii.